Navigation
Member Poll
Ce te joci ?

CS & CS GO
CS & CS GO
83% [5 Votes]

DOTA
DOTA
17% [1 Vote]

Altceva
Altceva
0% [0 Votes]

Votes: 6
You must login to vote.
Started: 19/02/2016 10:11

Polls Archive
Nasaud Gaming Facebook
Giants Nasaud Facebook
Promotii Emag
View Thread
Nasaud Gaming » Serverul Nasaud Gaming » Anunturi
 Print Thread
Schimbare host server
Madu
In seara asta am fost anuntat ca firma care ne hosteaza serverul de counter va inchide serverul de jocuri. Mesajul este asa:

"Buna seara!
Va anuntam cu regret ca incepand de luna urmatoare vom inchide serverul de jocuri deoarece nu renteaza. Din aceasta cauza, va rog sa migrati spre alta firma cu servicii similare.
Va multumesc pentru intelegere si pentru ca ati fost un client fidel!
Cu stima,
Echipa XenonHost.Ro"

Astept propuneri pentru alte hosturi, cat de multe, sa am de unde alege.
Dupa ce am citit cam tot ce scrie pe aici http://www.blog.c...s-1-6.html am ramas la 2 hosturi:
https://billing.k...ct&i=3 si
http://www.gamesz.../descriere
Preturile sunt cam tot ca pana acum. In plus, fastdownload.
Servere de proba:
Gameszone - http://www.gamesz...
Pentru Krond nu am gasit, dar cei care joaca cam stiu...
Eu sincer as incerca KROND-ul, in special ca au implementat platforma linux si au scazut preturile de hosting.
Astept pareri/propuneri si de la voi.
De asemenea, posibil ca in weekend sa facem intalnire.
Edited by Madu on 22 September 2011 23:55:38

www.nasaud.info
GalaXXL
Poi ma madule....demult ai tot zis ca ne mutam...numa nu ne-am mai mutat...ti-am spus de cele 2 hosturi care le-au propus caty si lucky.Erau si mai ieftine...si mergeau binisor...la cei 4 oamnei care joaca pe nasaud....in plus daca ramanem pe aceasi suma de 100 de lei pe luna...ii cam mult...ca admini noi nu prea sunt...astia care sunt nu mai dau,,,,Si drept sa it zic mai bine ne lasam sau sa ne afiliem la alt server, pentru ca la noi pe server cine mai joaca jet, crs, eu(mai rar)si danke sa faca rank...Noi platim pentru 3 oameni.Fara suparare!Lumea nu stie de noi.redirectele nu mai merg,nu prea vad o treaba buna din asta.
S-apoi ce!!!???

Madu
Mai citeste o data aici http://www.blog.c...s-1-6.html si apoi mai zi-i odata de hosturile alea ieftine.
Apoi, am facut actualizarea nucleului la server (inca nu i-am dat drumul). Poate ca cu asta + schimbarea hostului sa avem sanse se se populeze serverul.
La faza de afiliere nici nu ma gandesc, daca nu o sa mai fie cine sa plateasca, si eu chiar nu o sa imi permit sa platesc singur, serverul se va inchide. Afiliere in veci.

www.nasaud.info
GalaXXL
Madule, ii serverul tau.Tu alegi.Alea poate nu sunt serioase,dar asta care era cat de cat serios s-a inchis ca nu ii rentabil.II cam aceasi treaba,ca si cum ai zice hai la mine ca sunt dus de acasa.Nu zic, hai sa ne mutam, sa vedem cum merge si aici(unde alegi tu) iar daca in 2 luni dupa ce suntem pe picioare nu avem playeri, decat tot asa 3-4, fara suparare, poti sa imi iei adminul ca eu nu mai platesc.
S-apoi ce!!!???

Madu
Ma, eu am mai spus, serverul e al nostru. E facut de mine, dar e facut pentru noi, deci e al nostru. Si de aia am postat aici pentru ca hotaram toti, nu doar eu. Si corect, daca ne mutam pe krond si nu avem jucatori, ar fi bine sa trecem pe un host cu putini bani care merge acceptabil.

www.nasaud.info
GalaXXL
Madule,tu cand spui al nostru,te referi la mine si la tine,ca eu vad ca pana acuma nimeni inafara de mine nu a bagat de seama ca s-a deschis acest topic,ca ii inchis serverul si ca te omori sa faci tot posibilul sa trecem pe altu.Dar de certat toata ziua pe shoutbox au timp.Da sa zica si ei un cuvant aici, nu prea.
S-apoi ce!!!???

Madu
Smile da...asa se pare...

www.nasaud.info
CRS
eu cu lucky am fost plecat cu baseball-ul si de de aceea nu am postat pana acum,deci aveam o scuza plauzibila...pt scuzele celorlalti admini nu-mi asum nici o raspundere.Eu sunt de acord cu Madu(sa nu punem botul la hosturi ieftine k vedeti ce scriu aia k au patit.)Hai sa incercam KROND-ul. PUNCT!

luckystrike
Eu zic sa incercam Krond-ul !

www.nasaud.info
Madu
Inca o treaba interesanta. Daca intrati pe gametracker, si sortati serverele dupa counter strike si Romania (http://www.gametr...ch/cs/RO/?) o sa vedeti ca majoritatea ipurilor de pe primele pagini apartin fie krondului (89.44.246.*, 93.119.24.*), fie gameszoneului (80.96.216.*). Posibil sa aiba un peering cu providerii de net mai bun decat actualul host.

www.nasaud.info
CATY
azi am ajuns acasa Grin .. eu de krond stiu ca-s buni de cand m-am apucat de cs, deci dupa parerea mea krond ramane
img40.imageshack.us/img40/1549/94725990.png

www.nasaud.info
luckystrike
TC.

www.nasaud.info
Jump to Forum:
Login
Username

Password

Forgotten your password?
Request a new one here.
Shoutbox
You must login to post a message.

30 April 2016 11:39:12
hei

17 March 2016 19:26:41
ati zis ceva?

27 February 2016 09:11:18
Ma bag si eu in īncercarea asta , o sa cotizez , dar de jucat nu foarte mult timp pentru ca am alte prioritati. Cotizez pentru ca mi-ar placea sa vad iar serverul cum era odata.

25 February 2016 19:40:49
ok

25 February 2016 08:13:15
Hai ca facem o sfortatre si incercam sa-l reanimam,dau si eu "un leu pentru Anteneu",nu doresc admin,ca o sa va golesc serverul de tot Smile.Multumesc!

24 February 2016 23:31:39
Dan , o sa facem īntālnire pentru adunarea banilor si golirea sticlelor Grin

24 February 2016 22:13:29
Nu sunt de acord cu gazduire pe serverul de care zici. Nu mai are nimeni timp pentru administrare de genul ala plus ca nu are rost sa compromiti securitatea serverului.

24 February 2016 21:30:32
sunt de acord sa dau si bani, sa imi ziceti cand si cui

24 February 2016 21:24:48
Eu sunt de acord daca stiti cum, sa pun serverul pe serverul primariei, ca am si loc si banda, si nu e nici un leu de plata, numa sa stie cineva lucra in Ubuntu Linux pe 64 biti

17 March 2015 21:16:33
Pffffoiii.. se pare ca am vazut foarte tarziu POOL-ul cu serverul... nush ce sa zic, dar eu cred ca s-ar merita sa se redeschida serverul.

2,784,506 unique visits