Navigation
Member Poll
Ce te joci ?

CS & CS GO
CS & CS GO
83% [5 Votes]

DOTA
DOTA
17% [1 Vote]

Altceva
Altceva
0% [0 Votes]

Votes: 6
You must login to vote.
Started: 19/02/2016 10:11

Polls Archive
Nasaud Gaming Facebook
Giants Nasaud Facebook
Promotii Emag
View Thread
Nasaud Gaming » Serverul Nasaud Gaming » Anunturi
 Print Thread
Anticheat nou pe server
Madu
De astazi avem un anticheat nou pe server. O sa il tin cateva zile in probe sa vedem cum se comporta.
Va rog sa scrieti aici observatiile sau problemele pe care le vedeti. E foarte important pentru mine sa scrieti orice problema pe care o intalniti si care are legatura cu anticheatul pentru a putea vedea daca merge bine si daca e ceea ce avem nevoie.
Chiar daca observati si sunete lipsa la arme sau la alte chestii va rog sa scrieti aici.

www.nasaud.info
CRS
pai o sa-i rugam pe ce-i cu ''antecedente'' sa se ''activeze'' ca sa putem vedea cum isi face treaba anticitul si dak ii baneaza d)))))

Madu
Vez` de treaba ca vin si se activeaza singuri...nu tre sa ii rugam noi...

www.nasaud.info
CRS
[TimePass-AC] DaNke: wait script detected.Asa arata dupa ce-l scoate afara.A incercat si cfg la caty cu care joc si eu,dar zice ca tot il scoate afar.Joker avea aceeasi problema si dupa ce a bagat cfg la caty,joaca linistit.Cred k danke are codul in sange si de aia il scoate anticheatul dSmile))
Edited by CRS on 24 September 2011 16:09:46

GalaXXL
Da,se pare ca pe majoritatea ne scoate.Acelasi lucru l-am patit si eu,jet,danke si altii care au steam.Pe cei de pe valve nu am vazut sa scoata pe nici 1. img844.imageshack.us/img844/2504/fixpix.jpg
Din cate am vazut in timpul jocului, scrie inainte sa te dea afara, ceva legat de ex_interp....eu il am la 0,01 si probabil trebuie la 0.1....
S-apoi ce!!!???

luckystrike
am intrat eu si am luat kick....asta am gasit in consola:

Lucky$trike is joining the Counter-Terrorist force
[TimePass-AC] Illegal CVAR Value ex_interp 0.00, warning 1/3
Default value set to ex_interp 0.100000
[TimePass-AC] Illegal CVAR Value cl_backspeed 998.99, warning 2/3
Default value set to cl_backspeed 400.000000
[TimePass-AC] Illegal CVAR Value cl_forwardspeed 998.99, warning 3/3
Default value set to cl_forwardspeed 400.000000
Next tim[TimePass-AC] Lucky$trike: fps_modem 100.99 detected!
Kicked : [TimePass-AC] fps_modem 100.99

www.nasaud.info
CRS
[TimePass-AC] Vasy: no recoil script detected. A scos i cativa de astia.Hhahaha
Edited by CRS on 24 September 2011 16:47:39

Madu
Am rezolvat aia luci....fps_modem 100.99
Dar tre sa se schimbe harta sau sa restartez serverul sa isi faca efectul...
Dar...alea cu speedul...sidespeed....backspeed etc...daca nu sunt maxim 400 te da iar afara....schimba in config
Edited by Madu on 24 September 2011 16:47:16

www.nasaud.info
luckystrike
Acum primesc asta:

[TimePass-AC] Lucky$trike: wait script detected!
Kicked by Console: [TimePass-AC] wait script detected!
Kicked : [TimePass-AC] wait script detected!

www.nasaud.info
Madu
Cauta un config.cfg sau userconfig.cfg cuvantul "wait" si posteaza aici fragmentul de cod, deasupra si dedesubt.

www.nasaud.info
GalaXXL
luckystrike wrote:
Acum primesc asta:

[TimePass-AC] Lucky$trike: wait script detected!
Kicked by Console: [TimePass-AC] wait script detected!
Kicked : [TimePass-AC] wait script detected!

Sterge bindul ala pe care ti pus wait-ul si s-a rezolvat....eu il aveam in userconfig....era w ....wait sau asa ceva....deci cand mergeam inainte imi zicea ca si cum as avea codSmile)Sau am...sau nu am??
S-apoi ce!!!???

CRS
stiam eu Monk k si tu esti suspect...acum s-a aratat dreptatea!hahhahaha.....ma intrebau copii knd va tot scotea anticheatul:i-au prins cu cod?hahahahaha!

DANKE
Deci joc pe aim_arena fac 20 de fraguri parca aveam scor 20:3 parca...Si dupa ce fac 20 fraguri kick..AIM HACK DETECTED..Daca aveam AIM ma dadea afara de la inceput nuj..Defect Anti Cheatu..
badges.steamprofile.com/profile/default/steam/76561198061811942.png

GalaXXL
Ii defect...tu esti ZEU...nu te scoate automat..numai cand detecteaza sau cand ajunge la acea parte din cfg unde iti este pus scriptul...eu doar cand apasam w imi dadea Wait script detected ca si la Lucky...Inca o dovada ca esti un copil penal care nu stie sa isi sufle mucii, da el joaca CS...pe sv nu mai ai ce cauta si pentru ca mi-ai facut reclamatie, tu fiind un codat infect o sa avem de discutatWinkBAFTA>>>MS!!!
S-apoi ce!!!???

CRS
hahahhaha!!!

CATY
Smile)))) ma nu stiu ce sa zic..si leo a primit ban pentru aim parca, daca tu ai fost codat inseaman ca si leo a fost, daca tu ai fost curat si leo a fost curat..nush ce sa mai zic. Eddie?
img40.imageshack.us/img40/1549/94725990.png

www.nasaud.info
GalaXXL
Poi leo oricum nu da el asa de bine la 20 de fps...si parca i-am dat si un demo la Madu cu Leo...daca nu inca il mai am....
S-apoi ce!!!???

Madu
L-am primit. Nu ma pot pronunta. Oricum, in afara de leo si danke, nici unul dintre jucatorii buni nu a luat aimhack de la anticheat. Deci...pot presupune cate ceva....

www.nasaud.info
CATY
Nush ce sa zic, decidem la intalnire :/
img40.imageshack.us/img40/1549/94725990.png

www.nasaud.info
DarkkinG
ba... nu dau io cine stie ce.. da nu mi`a dat nimicSmile) ... numai un scris "wallhack+aim+speed detected" =))
img235.imageshack.us/img235/3276/bunnyld6.gif
img191.imageshack.us/img191/6608/teddybearinnuendo.gif

Jump to Forum:
Login
Username

Password

Forgotten your password?
Request a new one here.
Shoutbox
You must login to post a message.

30 April 2016 11:39:12
hei

17 March 2016 19:26:41
ati zis ceva?

27 February 2016 09:11:18
Ma bag si eu in īncercarea asta , o sa cotizez , dar de jucat nu foarte mult timp pentru ca am alte prioritati. Cotizez pentru ca mi-ar placea sa vad iar serverul cum era odata.

25 February 2016 19:40:49
ok

25 February 2016 08:13:15
Hai ca facem o sfortatre si incercam sa-l reanimam,dau si eu "un leu pentru Anteneu",nu doresc admin,ca o sa va golesc serverul de tot Smile.Multumesc!

24 February 2016 23:31:39
Dan , o sa facem īntālnire pentru adunarea banilor si golirea sticlelor Grin

24 February 2016 22:13:29
Nu sunt de acord cu gazduire pe serverul de care zici. Nu mai are nimeni timp pentru administrare de genul ala plus ca nu are rost sa compromiti securitatea serverului.

24 February 2016 21:30:32
sunt de acord sa dau si bani, sa imi ziceti cand si cui

24 February 2016 21:24:48
Eu sunt de acord daca stiti cum, sa pun serverul pe serverul primariei, ca am si loc si banda, si nu e nici un leu de plata, numa sa stie cineva lucra in Ubuntu Linux pe 64 biti

17 March 2015 21:16:33
Pffffoiii.. se pare ca am vazut foarte tarziu POOL-ul cu serverul... nush ce sa zic, dar eu cred ca s-ar merita sa se redeschida serverul.

2,784,556 unique visits